festiwalnazdrowie.pl
pozwalamy wejść na szczyty popularności...

Lena Nowak 2022-02-06 0 komentarzy

Czym są systemy klasy WMS?

Czym są systemy klasy WMS?

Oprogramowanie przeznaczone do zarządzania magazynem służy do koordynowania, kontrolowania oraz optymalizacji procesów zachodzących w obiekcie. Ułatwia ono zarządzanie lokalizacją i stanem magazynowym, dzięki czemu sytuacje, w których zaczyna brakować towarów, należą do rzadkości. Systemy WMS  są wykorzystywane podczas przyjmowania ładunków z różnych źródeł i zmniejszają ryzyko ich zgubienia. Dają możliwość kontrolowania właściwości produktów, ich jakości, różnorodności oraz stanu. Znajdują zastosowanie głównie w dużych przedsiębiorstwach, w których zapamiętanie lokalizacji każdego artykułu jest niewykonalne.

Innymi słowy, systemy WMS służą kontrolowaniu wszelkich procesów magazynowych, dzięki czemu niewłaściwe skompletowane paczki wysyłane do klientów należą do rzadkości. Ułatwiają one zarządzanie lokalizacją i przyspieszają wydawanie towarów. Służą bowiem do grupowania poszczególnych wyrobów i nanoszenia na nie etykiet i kodów kreskowych z najważniejszymi informacjami. Posiadacze takich systemów chwalą sobie także możliwość przeprowadzania kontroli ilościowych w dowolnej chwili i w krótkim czasie.

Opisywane rozwiązania służą optymalizacji pracy magazynu. Pomoc w ich wdrożeniu zapewniają pracownicy przedsiębiorstwa IBCS. Systemy klasy WMS, jakie oferują, monitorują zdarzenia mające miejsce w danym obiekcie, tworzą algorytmy dostaw i umożliwiają przeprowadzanie rejestru wydanych towarów. Można je zintegrować z systemami ERP, dzięki czemu właściciele firm łączą je często z działami księgowymi.

Zostaw komentarz pod artykułem