festiwalnazdrowie.pl
pozwalamy wejść na szczyty popularności...

Stefan Brzeziński 2019-05-01 0 komentarzy

Ile kosztuje wirówka laboratoryjna?

Ile kosztuje wirówka laboratoryjna?

Jednym z podstawowych narzędzi diagnostycznych jest wirówka. To urządzenie może być mniejsze lub większe, wyposażone w mniej lub więcej funkcji, ale zawsze służy temu, żeby z włożonych próbek, na przykład krwi, oddzielić wybrane zawiesiny, chociażby osocze bogatopłytkowe. Stąd podobny sprzęt znajduje zastosowanie w klinikach medycyny estetycznej oraz laboratoriach medycznych i przemysłowych, jak również w gabinetach dentystycznych czy weterynaryjnych. Odpowiednio dobrana wirówka pozwala wykorzystać wiele ciekawych funkcji, a przede wszystkim daje pewność szybkiej i wiarygodnej diagnostyki.

Firmą, na którą warto zwrócić uwagę, jest autoryzowany dystrybutor wirówek Neuation, Centurion Scientific oraz Zenithlab – eqlab.pl. To przedsiębiorstwo wyjątkowe, ponieważ skupia się wyłącznie na wirówkach, a nie jest to wcale oczywiste. Dwu- i trzyletnie gwarancje nie są jedyną korzyścią dla klienta – warto wskazać przede wszystkim na korzystny stosunek jakości do ceny, a także pewność, że w przypadku serwisu zostanie udostępniony sprzęt zamienny.

Wirówka laboratoryjna w cenie kilkuset złotych jest podejrzanie tania czy wręcz przeciwnie? Odpowiedź prawdopodobnie nie będzie zaskakująca – to zależy m.in. od zastosowania, wymiarów, funkcjonalności czy stopnia zaawansowania urządzenia. Innymi kryteriami kierują się właściciele klinik weterynaryjnych niż np. pracownicy laboratoriów przemysłowych czy gabinetów medycyny estetycznej. Wyposażając laboratorium w wirówki, warto przemyśleć zakup, aby mieć pewność, że zainwestowane pieniądze przyniosą pożądany efekt.

Zostaw komentarz pod artykułem