festiwalnazdrowie.pl
pozwalamy wejść na szczyty popularności...

Aniela Pawłowska 2021-01-10 0 komentarzy

Na co warto zwrócić przy serwisowaniu wag?

Na co warto zwrócić przy serwisowaniu wag?

Zazwyczaj wagi kojarzone są ze sklepami spożywczymi, jednak ich zastosowanie jest znacznie szersze. Na rynku znajdują się bowiem modele medyczne, samochodowe, przemysłowe czy laboratoryjne o wysokiej precyzji pomiarów. Ich mechanizm jest skomplikowany i jednocześnie bardzo dokładny, dzięki czemu wyniki są pozbawione błędów. Czasami jednak częste wahania temperatury czy silne wstrząsy prowadzą do uszkodzeń, dlatego warto przynajmniej raz w ciągu roku dokonywać przeglądów technicznych oraz wymieniać zużyte części na nowe. Tego typu usługi proponuje firma Tenso-Wag. Jest to ceniony serwis wag, zatrudniający wykwalifikowanych pracowników.

Niektórzy przeprowadzają kontrole urządzeń nawet wtedy, gdy z pozoru  nie dzieje się z nimi nic niepokojącego, ponieważ czynności te dają możliwość wykrycia niewielkich usterek, nim te zamienią się w poważne awarie. Podczas serwisowania warto zwrócić uwagę na doświadczenie wybranej firmy, czas oczekiwania na realizację zlecenia oraz ceny. Nie bez znaczenia są również sprzęty wykorzystywane przez specjalistów. Serwis wag obejmuje zarówno naprawy elektroniki, jak i naprawy mechaniczne.

Omawiana firma posiada nowoczesny sprzęt, na który składa się między innymi:

  • megaomomierz indukcyjny,
  • oscyloskop,
  • programator pamięci.

Prace, jakie wykonują specjaliści to przede wszystkim wymiana zużytych tensometrów, naprawa siłowników lub programowanie poszczególnych modułów. Niekiedy podejmują się także konserwacji urządzeń oraz pozbywania się zabrudzeń. To kompleksowa pomoc, dzięki której wagi działają niezawodnie przez długi czas.

Zostaw komentarz pod artykułem