festiwalnazdrowie.pl
pozwalamy wejść na szczyty popularności...

Igor Michalski 2022-10-24 0 komentarzy

Przeglądy obiektów budowlanych – podstawowe informacje

Przeglądy obiektów budowlanych – podstawowe informacje

Właściciele budynków lub ich zarządcy są zobowiązani do utrzymania obiektu w odpowiednim stanie. Nie dotyczy to jedynie kwestii estetycznych, ale i bezpieczeństwa konstrukcji. Dzięki kontroli można wykryć usterki i je naprawić, zanim dojdzie do poważnej awarii. Co warto wiedzieć na ten temat?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że zasady przeprowadzania przeglądów budowlanych zostały zawarte w prawie budowlanym. Osoba zarządzająca daną nieruchomością musi dbać o regularne przeglądy oraz o to, aby obiekt był użytkowany zgodnie z przeznaczeniem i obowiązującymi zasadami ochrony środowiska. Właściciel lub administrator powinien zlecić kontrolę budynku uprawnionym osobom, które posiadają nowoczesny sprzęt i mogą wydawać fachowe opinie. Szczegółowe informacje na temat stanu technicznego budynku i ewentualnych usterek są odnotowywane w książeczce obiektu budowlanego.

Kontrole okresowe dzielą się na cztery kategorie. Wyróżnia się przeglądy:

  • roczne,

  • pięcioletnie,

  • realizowane co najmniej dwa razy w roku,

  • każdorazowe (obowiązują w przypadku, gdy wystąpiły czynniki zewnętrzne, związane z działaniem człowieka lub przyrody).

Koszt tego typu usługi zależy od różnych czynników, między innymi powierzchni obiektu, rodzaju kontroli czy przeznaczenia nieruchomości.

Kompleksowe przeglądy obiektów budowlanych oferuje przedsiębiorstwo Kontrole Okresowe. Podmiot dysponuje wysoko wykwalifikowanymi pracownikami i zaawansowanym sprzętem, więc wszystkie czynności są wykonywane szybko i profesjonalnie. Oferta obejmuje kontrole półroczne, roczne, pięcioletnie. Szczegółowe informacje na temat świadczonych usług oraz dane kontaktowe znajdują się na stronie internetowej. Z pewnością każdy klient będzie zadowolony.

Zostaw komentarz pod artykułem