festiwalnazdrowie.pl
pozwalamy wejść na szczyty popularności...

Igor Michalski 2021-05-25 0 komentarzy

Spółki na sprzedaż

Spółki na sprzedaż

Właściciele działalności jednoosobowych bardzo często rozważają opcję założenia własnej spółki, aby móc rozwinąć prowadzoną firmę również za granicą, a także skorzystać z licznych korzyści i ulg podatkowych. Samodzielne załatwienie całej dokumentacji jest jednak dosyć skomplikowane i czasochłonne, dlatego wiele osób decyduje się na współpracę z kancelarią prawną, która posiada w ofercie gotowe spółki na sprzedaż.  

Jakie spółki handlowe można nabyć?

Na stronie internetowej ready2go.com.pl można znaleźć szczegółowe informacje na temat całej procedury przejęcia spółki z obrotem lub nowego podmiotu bez jakiejkolwiek historii. Ceny są zależne głównie od rodzaju wybranej spółki. Kancelaria dysponuje następującymi podmiotami na sprzedaż:

  • spółka z o.o. bez VAT oraz z VAT i VAT-UE,
  • spółka komandytowa,
  • spółka z historią (2-3 lata),
  • spółka z o.o. + komandytowa,
  • spółka akcyjna,
  • gotowa spółka z określoną licencją (m.in. na przewóz osób fizycznych, na spedycję oraz transport międzynarodowy rzeczy).

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat przejęcia wybranej spółki można skontaktować się z przedstawicielami kancelarii. Większość formalności da się załatwić telefonicznie oraz poprzez e-mail. Klient musi jedynie stawić się w umówionym terminie u notariusza w celu podpisania stosownej umowy i prawnego przejęcia spółki. Należy wspomnieć, że przedsiębiorca może tutaj liczyć na pełne wsparcie podczas sporządzenia wszystkich wymaganych dokumentów oraz zgłoszenia zakupu spółki i zmiany właściciela w KRS. 

Zostaw komentarz pod artykułem