festiwalnazdrowie.pl
pozwalamy wejść na szczyty popularności...

Igor Michalski 2021-06-08 0 komentarzy

Wycinanie laserem rur i profili

Wycinanie laserem rur i profili

Dużą zaletą obróbki laserowej jest jej precyzja. Dzięki niej laser idealnie nadaje się jako narzędzie do zastosowania wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba wykonania dokładnego cięcia z przybliżeniem nawet do części tysięcznych milimetra. Wiązka radzi sobie również z grubszymi elementami, a także ze skomplikowanymi wzorami i układami. Dzięki temu można z jej pomocą wyciąć żądany element bez strat materiałowych i w dowolnej ilości.

Warunkiem uzyskania satysfakcjonującego efektu cięcia jest odpowiednie zaprogramowanie maszyny emitującej wiązkę lasera. Zaawansowane systemy kontroli i regulacji lasera pozwalają na bieżąco monitorować oraz dostosowywać do wymagań materiału zarówno moc urządzenia, jak i czas trwania impulsu. Warto wiedzieć, że dzięki obróbce laserowej można z powodzeniem prowadzić obróbkę cieplną, zmiękczać materiał, topić, a więc spawać lub lutować, odparowywać wykonując cięcie, grawerować, drążyć, wreszcie utwardzać falami uderzeniowymi. Pozwala to na zrealizowanie niemal każdego procesu technologicznego, bez względu na to, czy chce się poprowadzić wycinanie laserem rur i profili kanalizacyjnych, czy też wykonać inny rodzaj obróbki.

Powyższy zakres prac to domena firmy MZLASER.PL. To polecany realizator, który chętnie podejmie się wykonawstwa szerokiego spektrum działań związanych z wykorzystaniem lasera. Proponuje usługi outsourcingowe dla firm zajmujących się produkcją elementów hydraulicznych, zapewniając szybkie i terminowe wykonanie każdego zlecenia. Przyjmuje zamówienia na usługi także od firm budowlanych, wykonujących instalacje wodno - kanalizacyjne.

Zostaw komentarz pod artykułem